skip to Main Content
Saklı Şehrin İzinde – Miniko

Saklı Şehrin İzinde – Miniko

Dünyanın bir ucunda, denizlerden sonra ormanların başladığı bir yerde iki tane dağ vardı. Biri bu yüksek dağların zirvesine çıkarsa, saçlarını bulutlar okşardı. Biri bu yüksek dağların zirvesinden aşağı bakarsa, gökyüzünde dans eden kuşları görürdü. İki dağın uçsuz bucaksız eteklerinde küçük bir şehir kurulmuştu. Şehrin bütün bahçeleri çiçeklerle ve çeşit çeşit meyve ağaçlarıyla doluydu. İnsanlar barış ve huzur içinde hayatlarına devam ederdi. Şehirde Miniko isimli bir çocuk yaşardı.

Miniko, dağları gökyüzüne kurulmuş küçük çadırlara benzetirdi. Dağların ötesindeki köyleri, şehirleri, ülkeleri, insanları ve hayvanları merak ederdi.Bir de kış geldiğinde en çok karın yağmasına sevinirdi…

En çok da karın gizlediklerini merak ederdi.

Miniko ve arkadaşlarıyla birlikte saklı şehrin izinde, macera dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

Saklı Şehrin İzinde – Miniko

Kitaptan Alıntılar

• Miniko, bir anlığına kendini bir kar tanesi gibi hayal etti. Gökyüzünden aşağı doğru süzüldüğünü, süzülürken şehirleri, evleri, dağları, ormandaki hayvanları, ovaları, geniş düzlükleri izleyerek gökyüzünden indiğini hissetti. Kar tanesi oldu. Gökyüzünden aşağı indi, indi, indi…
• Bilge Kuş, “Bazen hiç beklenmedik yerlerde olur özel şeyler. Bu kapı ise aslında gökkuşağının arka kapısı sayılır,” dedi.
• Alageyik başını kaldırdı. Miniko’nun gözlerinin derinliğine baktı, gözbebeklerinin içindeki ışığa baktı. Bu küçük çocuğun ruhundaki sevgiyi hissedince sakinleşti, doğru bir yere gelmiş olabileceğini düşündü.
• Bilge Kuş güldü. “Biraz sabır… Bak toprağa, tüm kışı sabrederek geçiriyor. Toprağın altında tohumlar sabrediyor…” dedi.
• Miniko’nun parmağı suya dokunur dokunmaz gizemli bir şey oldu. Bu Miniko’nun tahmin ettiği şeydi. Önce parmakları, sonra kolları ve tüm vücudu suya dönüştü. Birkaç saniye içinde, sudan bir insana dönüşmüştü.
• Bilge Kuş, “Peki, bu meraklı heyecanlı bakışlar çok iyi. Görevinize gelince… Birincisi, her birinizden yapmayı çok sevdiğiniz ve sizi eğlendiren şeyleri bulmanızı, o şeylerle ilgili birer parça getirmenizi istiyorum. Siz birbirine sıkı sıkıya bağlı bir gurup olmuşsunuz, bu da çok iyi. Fakat ikinci ve son göreviniz ise yeni dostluklar da kurmak. Hayvan ve doğa sevginiz mükemmel, tabii insan da sevmek gerek, yeni insanlar…” dedi.

Satış Noktaları

Back To Top