skip to Main Content
Galaksinin Koruyucuları – Kara Deliğin Sırrı – Yapay Zeka

Galaksinin Koruyucuları – Kara Deliğin Sırrı – Yapay Zeka

Yıl 2189. Yer; evrenin her köşesi. Macera üretimi; çocuk zihni. Yaşananlar; heyecan, macera, hareket, spor, çekişme, kahramanlık. Malzemeler; yapay zekâlı robot, süper bisiklet ve kaykay, süper teknoloji ürünü bir saat, uçan arabalar, uzay ve ışık hızı.

Kahramanlar; bütün çocuklar.

Eksikler; vücut savunma sistemi ve sen…

Bütün hayatını odasından çıkmadan geçiren bir çocuk. Daha 10 yaşında. Canlı kimseyle temas edemiyor. En büyük zevki camdan dışarıyı seyretmek. Teknoloji gelişmiş, çağlar açılıp kapanmış, samanyolu galaksisinde koloniler kurulmuş. Uzayda ayak basılmamış yer yok. Ama bu çocuk sadece evde. Bütün gelişmeleri hologramdan takip ediyor. Teknoloji son sürat ama hâlâ hastalığına çare bulunamamış. İşte, bu benim sevgili dostum.

Ben Ateşcan Arçuray Baymünke BÖRTEÇİN BULCAHAN. 2189 yılında, 10 yaşında, koca galakside, küçücük odamdan dışarıyı seyrediyorum. Ama şimdi işler biraz farklı. Ailemin bana hediye ettiği arkadaş robotum Can ile keşifler yapmaya başladım. Artık tüm evrenin beni tanıma vakti geldi. Bu macerada bizimle olmaya ne dersin? Sen de gel ve iyilik ordusuna katıl.

Galaksinin Koruyucuları – Kara Deliğin Sırrı – Yapay Zeka

Kitaptan Alıntılar

* Bunca isme sahip olmamın sebebi eski model nüfus memuru bir robot.
* Doğum tarihim 69 Berdelacuz 2179. Şu anda 10 yaşındayım. Bu yaşıma kadar dışarı çıkıp oyun oynayamadım. Ama inanıyorum, bir gün ben de dışarıda uçan top ve fırtına ipi oynayacağım.
* Yıl olmuş 2200, biz hâlâ nelerle uğraşıyormuşuz…
* Evet Ateş, yapay zekâya sahip bir arkadaş robot. Diğerleri gibi değil.
* Ben de ilk kez bir robotla tanıştığıma mutlu olduğumu söyleyebilirim.

Satış Noktaları

Back To Top