skip to Main Content
Arı Çocuk – Vampir Kurtçukların Planı

Arı Çocuk – Vampir Kurtçukların Planı

Yarı ARI. Yarı İNSAN.

Melvin Meadly… ARI ÇOCUK.

Arıların başı dertte! Gezegenin her yanında kan emici vampir kurtçuklar kovanları istila edip bütün kolonileri yok ediyorlar. Mel çok sevdiği arılarını korumak için savaşmalı ama endişelendiği tek şey bu değil çünkü arı yetiştiricileri gizemli bir şekilde ortadan kaybolmaya başlıyor… Melvin arı yetiştiricilerini bulup arılarını kurtarabilecek mi?

Arı Çocuk – Vampir Kurtçukların Planı

Kitaptan Alıntılar

: Siz Vampir Kurtçukların Laneti’ni okumaya başlamadan önce arıların neden son derece önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum...
Sadece bize bal verdikleri için değil. Arılar ve diğer böcekler bitkilerin tozlaşmasını sağlayarak gezegenimizi hayatta tutuyorlar.
Tozlaşma yoksa – GEZEGEN DE YOK!
Tozlaşma bitkilerin hayat döngüsünün önemli bir parçası. Çiçek açmış bitkilerin polenleri diğer bitkilere taşınıp döllenmeli ki yeni bitkilerin tohumları oluşsun.
Arılar işte burada bitkilere yardım ediyorlar. Bir arı çiçeğin nektarını içerek beslenirken (nektar arıların bala dönüştürdüğü tatlı, yapışkan şey) çiçeğin polenleri arının vücuduna yapışıyor ve böylece diğer çiçeklere taşınıyor. Arılar vızıldaya vızıldaya bir çiçekten diğerine konarken çiçekleri tozlaştırıyor!

Satış Noktaları

Back To Top